השימושים השונים של קורות עץ

העץ מהווה כחומר גלם הטומן בחובו יתרונות רבים ובין היתר: חוזק, עמידות, יופי, נוחות וגמישות בעבודה אתו ועוד.. כחלק מכך, השימושים שלו הם רבים ומגוונים וכיום, כמעט כל בית או חצר, כוללים בתוכם אלמנטים שונים אשר עשויים מעץ או משלבים בתוכם עץ. כידוע, ישנם סוגים רבים של עצים הנבדלים אלו מאלו בפרמטרים רבים וכחלק מכך, נהוג לחלק אותם לקבוצות שונות בהתאם לתכונותיהם – לדוגמא, עצים קשים דוגמת: עץ אלון ועץ אגוז המתאימיל למשל לפרגולה ועצים רכים דוגמת: עץ אורן ועץ אשוח. תכונות אלו משפיעות על השימושים הפופולאריים של אותם סוגי עצים. כך לדוגמא, כל מי שתר אחר קורות עץ לצורך מטרה מסוימת, חשוב שיכיר תחילה, את הסוגים השונים של העצים, את תכונותיהם ואת האיכות והיעילות שלהם עבור אותה המטרה.

מה ניתן לעשות באמצעות קורות עץ?

קורות העשויות מעץ, בדיוק כמו לוחות עץ משמשות למטרות רבות ומגוונות ובין היתר – בנייה של בתים מעץ: בנייה זאת הופכת להיות יותר ויותר פופולארית עם השנים וכיום, ניתן להבחין בשימוש בה בעיקר בצימרים, פרגולות ותוספות בנייה אך יש גם אנשים שבוחרים לגור בבתים מעץ. קורות אלו משמשות גם להרכבה של גדרות, ריצוף חוץ ופנים, ארגזים, רהיטים שונים ורשימת השימושים באותן קורות עץ היא עוד ארוכה. כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות של העץ כמו גם מעבודה ברמת גימור האיכותית ביותר, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לבעלי מקצוע מנוסים ומוכשרים בעבודה בעץ , אשר גם ידעו לבחור את סוג העץ המתאם ביותר עבור אותה עבודה וגם ידעו לבצע אותה בצורה הטובה ביותר ותוך הקפדה על מענה לכל צרכי המזמינים 

העצים בהם משתמשים לצורך קורות עץ

ישנם סוגי עצים אשר נחשבים לפופולאריים יותר בעת עבודה עם קורות העץ וזאת בשל התכונות השונות בהם הם מתאפיינים. בין העצים הללו: עץ הבוק, איפאה, אורן ועץ גושני. חשוב לציין, שכל אחד מעצים אלו מיוחסת רמת איכות שונה ומידת התאמה מסוימת לעבודות מסוימות, כך שחשוב לקחת פרמטרים אלו בחשבון בנוסף, לשיקולים התקציביים השונים אשר ינחו בבחירת סוג העץ וניתן להשיג במחסן עצים.